Tue. May 26th, 2020

А Г О Р А

ВЕСТИ, ИСТРАЖУВАЊА И АНАЛИЗИ

1 min read

Заев, Спасовски, Шекеринска, Димитров, Филипче, Кирацовски, Ременска и десетици други владини и партиски функционери знаеле дека Боки 13 врти милиони...

1 min read

Премиерот и претседател на СДСМ, Зоран Заев, верува дека промена на власта на изборите најавени за 12 април нема да...

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски изјави дека работат на целосно расчистување на случајот со пукањето во скопскиот хотел „Александар...

1 min read

Скандалозно, советникот на Мицкоски, поранешниот дипломат Томислав Димитровски, репетирал автоматска пушка и ја вперил кон соседите. Насилничката матрица е силно присутна...

Кривичната пријава против Трајановски и уште три лица била отфрлена поради застареност на делото. Поранешниот градоначалник на Скопје Коце Трајановски...

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.