Sat. Jan 18th, 2020

А Г О Р А

ВЕСТИ, ИСТРАЖУВАЊА И АНАЛИЗИ

НОВА МАКЕДОНИЈА: Вучиќ изненаден од пријателското шпионирање


Србија не сака во НАТО и таа останува воено неутрална. Затоа ги прашувам руските пријатели: Зошто? Не гледам никаква логика во сето ова“. Ова е изјавата на српскиот претседател Александар Вучиќ, по одржувањето на завчерашната итна седница на националниот совет за безбедност, по обелоденување на шпионската афера во која е вклучен руски разузнавач, кој наводно му предава пари на непознато лице од српска страна.

Целиот текст можете да го прочитате тука.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.