Sun. Jan 19th, 2020

А Г О Р А

ВЕСТИ, ИСТРАЖУВАЊА И АНАЛИЗИ

КАНАЛ 5: Вооружена престрелка во „Александар Палас” без жртви и повредени-МВР го расчистува случајот


30 минути по полноќ синоќа во „Александар Палас” се случила оружана престрелка за среќа без повредени и жртви.

Драма со истрели од огнено оружје во Александар Палас. Непознати вооружени лица доцна синоќа упаднале во ресторанот од хотелот и пукале кон пет лица. Еден од гостите бил и полицаец. За среќа повредени нема.

Целиот текст можете да го прочитате тука.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.