Tue. Dec 10th, 2019

А Г О Р А

ВЕСТИ, ИСТРАЖУВАЊА И АНАЛИЗИ

КУРИР: Власта е до гуша во криминал, ќе одговараат сите до еден -Ѓорѓиевски

1 min read

Измина точно една година откако најкорумпираниот и најнеспособен министер во историјата на МВР, Оливер Спасовски вети расчистување на скандалот со прислушуваните телефони на Јавното обвинителство, рече на денешната прес-конференција, Орце Ѓорѓиевски од ВМРО-ДПМНЕ.

Целиот текст можете да го прочитате тука.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.