Tue. Jan 14th, 2020

А Г О Р А

ВЕСТИ, ИСТРАЖУВАЊА И АНАЛИЗИ

СИТЕЛ: Заев со позитивна оценка за економијата, опозицијата вели дека економијата тоне

1 min read

По две години сериозни економски политики и реформи граѓаните почнаа  да ги чувствуваа придобивките, истакна премиерот Заев во обраќање до јавноста. Повисоките плати, намалените трошоци , зголемената помош за ранливите категории го подобрија животниот стандард,  невработенста  падна на историски најниско ниво од само 17, 4 проценти, пораснаа странските инвестиции-  нови  компнании донесоа одлуки да го шират бизнисот тука. Рече дека државата ќе продолжи да инвестира во подобрување на економијата и во  човечкиот фактор за да се задржат младите тука.

Целиот текст можете да го прочитате тука.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.