Tue. Jan 21st, 2020

А Г О Р А

ВЕСТИ, ИСТРАЖУВАЊА И АНАЛИЗИ

МЕТА: Бугарија сака да го чува македонското небо заедно со Грција

1 min read

Бугарија сака да го чува воздушниот простор на Северна Македонија, на ротациски принцип заедно со Грција, порача бугарскиот претседател Румен Радев денеска, јавува бугарската новинска страница „mediapool.bg“.

Тој рекол дека имал средби со премиерите на двете земји – Киријакос Мицотакис и Зоран Заев на која се зборувало на самитот на НАТО во Лондон „да бидат дефинирани параметрите на таа мисија, за и Бугарија да се вклучи во неа на ротациски принцип.

Целиот текст можете да го прочитате тука.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.