Sun. Jan 19th, 2020

А Г О Р А

ВЕСТИ, ИСТРАЖУВАЊА И АНАЛИЗИ

Алсат М: Спасовски со забелешки до Обвинителството: Ниту еден притвор за тешки прекршоци!


Напад врз полицаец е напад врз Државата, а Обвинителството не определи притвор за ниту еден од напаѓачите, реагираше министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, во своето  гостување во емисијата „360 Степени“, што вечерва се емитува на Алсат. Како што рече Спасовски, Обвинителството не определило мерка притвор и за други случаи за тешки прекршоци.

„Македонија беше зафатена со пожари. Имавме ситуации во кои се фатени на лице место луѓето коишто опожаруваат одредено подрачје, целата таа постапка оди по редовен пат. Или најблаго речено, за било кој напад на службено лице, напад на полицајци, тоа е напад на Државата, ниту една постапка не заврши со притвор за било кој напаѓач, туку сите одат по редовна постапка“, рече Спасовски.

Целиот текст можете да го прочитате тука.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.