Mon. Jan 13th, 2020

А Г О Р А

ВЕСТИ, ИСТРАЖУВАЊА И АНАЛИЗИ

360 степени: И Камчев сниман тонски: Ако нема помирување, Заеви ќе изгинат, а ВМРО ќе дојде на власт

1 min read

Седум аудио-снимки, поврзани со случајот „Рекет“, но со сосема различен карактер од оние што ги објави италијанскиот весник „Ла Верита“, осамнаа на анонимен јутјуб канал. На снимките се слуша глас кој наликува на оној на бизнисменот Орце Камчев, сведок во „Рекет“ и осомничен од СЈО во предметот „Империја“. Снимките траат по 10-20 секунди, а објавени се вчера. Шефицата на обвинителството за гонење организиран криминал, Вилма Русковска, вели дека овие снимки не се дел од доказите за случајот „Рекет“, кој таа го води.

Целиот текст можете да го прочитате тука.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.