Wed. Jan 15th, 2020

А Г О Р А

ВЕСТИ, ИСТРАЖУВАЊА И АНАЛИЗИ

24 инфо: Димитров во Брисел ќе побара без одлагање да се донесе одлука за почеток на пристапните преговори со С. Македонија

1 min read

Министерот за надворешни работи  Никола Димитров, на 9 и 10 декември 2019 год. ќе престојува во работна посета на Брисел.
Во понеделник, министерот Димитров ќе учествува на работен појадок со министрите за надворешни работи на земјите-членки на ЕУ и МНР на Албанија, во организација на грчкиот министер за надворешни работи, Никос Дендиас.

Целиот текст можете да го прочитате тука.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.