Thu. May 28th, 2020

А Г О Р А

ВЕСТИ, ИСТРАЖУВАЊА И АНАЛИЗИ

ФОКУС: Ако влада прават ВМРО и ДУИ, Груевски ќе биде премиер – Касами


Лидерот на БЕСА, Билал Касами, во синоќешното издание на емисијата „Клик Плус“ рече дека неговата партија доколку има можност да учествува во формирањето на новата Влада по вонредните парламентарни избори ќе коалицира само со победникот во македонскот блок.

Целиот текст можете да го прочитате тука.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.