Sun. Apr 5th, 2020

А Г О Р А

ВЕСТИ, ИСТРАЖУВАЊА И АНАЛИЗИ

Локално: МВР РАБОТИ НА РАСЧИСТУВАЊЕ НА СЛУЧАЈОТ СО ПУКАЊЕТО ВО ПАЛАС, СПАСОВСКИ БАРА ПОГОЛЕМА ОДГОВОРНОСТ ОД ОБВИНИТЕЛСТВОТО


Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски изјави дека работат на целосно расчистување на случајот со пукањето во скопскиот хотел „Александар Палас“ и оти веќе има неколку приведувања. Во изјава за медиумите, најави жестока борба против криминалните структури во Скопје, а мерките на претпазливост што беа определени за приведените во случајот со пукањето во Александар Палас рече дека воопшто не се мерки.

Целиот текст можете да го прочитате тука.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.