Wed. May 27th, 2020

А Г О Р А

ВЕСТИ, ИСТРАЖУВАЊА И АНАЛИЗИ

КУРИР: Сведоштвата од случајот Рекет кажуваат дека главата на криминално рекетарскиот октопод се состанувала во домот на Боки 13

1 min read

Заев, Спасовски, Шекеринска, Димитров, Филипче, Кирацовски, Ременска и десетици други владини и партиски функционери знаеле дека Боки 13 врти милиони евра и се расфрла со парите. Главното прашање во која мера учествувале во милионскиот рекет, стои во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ од каде додаваат:

„Само објективна и независна истрага може да докаже зошто со години го прикривале Боки 13 бидејќи никој не им верува дека не знаеле од каде е луксузот во неговиот дом. Само објективна и независна истрага ќе покаже зошто дури откако беа обелоденети снимките Спасовски мораше да лаже дека не се слушал со Боки 13, а Димитров да лаже дека немало никаква пријава до него. Само објективна истрага ќе покаже зошто Филипче договарал партнерства во домот на Бoки 13. Само објективна истрага ќе покаже дали Заев е човекот кој го предупредил Боки 13 дека е пријавен за рекет, и зошто Заев не покажува доказ дека го пријавил рекетот?“

Целиот текст можете да го прочитате тука.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.