Mon. Apr 6th, 2020

А Г О Р А

ВЕСТИ, ИСТРАЖУВАЊА И АНАЛИЗИ

ПЛУСИНФО: За Заев нема да има промена на власта, за Мицкоски власта води негативна камања, за Ахмети ДУИ била предмет на негативна кампања

1 min read

Премиерот и претседател на СДСМ, Зоран Заев, верува дека промена на власта на изборите најавени за 12 април нема да има, бидејќи тој нема да дозволи, како што вели, да се врати режимот; лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски смета дека неговата партија не мора да води некаква посебна негативна кампања, бидејќи, како што посочува, власта води таква кампања секој ден со нејзините постапки, додека првиот човек на ДУИ Али Ахмети потенцира дека политичкиот натпревар би требал да се одвива во насока на подобрување на секојдневниот живот на луѓето.

Целиот текст можете да го прочитате тука.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.