Tue. Jan 21st, 2020

А Г О Р А

ВЕСТИ, ИСТРАЖУВАЊА И АНАЛИЗИ

ПОЛИТИЧКИ СТАВОВИ

1 min read

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска во рамките на конгресот на ЕНП оствари средба со премиерот на...

1 min read

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, По вчерашното пуштање од притвор на...

1 min read

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани претставници на медиумите, Почитувани присутни, На...

1 min read

Попретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски во вечерашното гостување на Топ Тема на телевизија Телма ексклузивно најави објавување на нова корпуциска...

1 min read

ИНТЕГРА- Македонска конзервативна партија го честита изборот на Васил Стерјовски за претседател на Македонска алијанса за европска интеграција. ИНТЕГРА- Македонска...

1 min read

Во периодот август-септември делегација на ИНТЕГРА-МАКЕДОНСКА КОНЗЕРВАТИВНА ПАРТИЈА реализираше работни активности и средби во САД. Беа остварени средби со членови...

1 min read

Почитувани, Македонија е единствена сиромашна држава, која им обезбедува луксуз на поранешните претседатели. Годишно се издвојуваат стотици илјади евра за...

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.