Tue. Dec 10th, 2019

А Г О Р А

ВЕСТИ, ИСТРАЖУВАЊА И АНАЛИЗИ

1 min read

Меѓународното вмрежување на ИНТЕГРА продолжува со несмален интензитет.  Остварена е работна средба со главниот директор на американскиот ИРИ - Меѓународен...

1 min read

ВМРО-ДПМНЕ е директен виновник за состојбата во Охридскиот регион.Цели 11 години приоритетно се остваруваа бизнис и личните интереси на раководството...

1 min read

Иако лагите на ВМРО-ДПМНЕ за јавната набавка во М-Нав се целосно демантирани и разобличени, од белиот дворец не престануваат да...

1 min read

Зборот важи!Проектот "Младинска картичка" започна со реализација, доставени се првите стотина картички до млади на возраст од 15 до 29...

1 min read

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Влатко Ѓорчев се сретна со сенаторот Роџер Викер, шеф на делегацијата на Сенатот на САД во парламентарното...

1 min read

Работна средба, на меѓународен план втора денес...со францускиот амбасадор, неговата екселенција Тимоние. Одлична интеракција, отворено споделување на политичките перцепции и...

1 min read

ОЈО мора да реагира за скандалот на Рашковски и покрај огромниот притисок од криминалната власт на чело со аболицираниот Заев...

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.